CODE WEEK- TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 19.10.2020

W dniach 13-16 października nasze przedszkole wzięło udział w Code Week czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Każdy dzień był pełen różnorodnych zadań z zakresu kodowania. Najmłodsza grupa Motylków tworzyła zbiory, segregowała według określonych cech a także podejmowała próby kodowania i odkodowywania reagując na sygnał słowny lub słowno-wizualny. Z wielką radością wykorzystały kubeczki do stworzenia kolorowych budowli oraz bawiły się wykorzystując chustę animacyjną. Nasze czterolatki – Sówki uczestniczyły w różnorodnych zajęciach, w tym zmierzyły się z zadaniami na macie do kodowania oraz największą atrakcją tygodnia robotem edukacyjnym Photonem, którym miały okazję same sterować. W grupie Smerfów czekało wiele atrakcji związanych z umiejętnościami kodowania i odkodowywania informacji np. kodowanki z zwierzętami, kolorami, zabawy matematyczne z kubkami. Najbardziej spodobała im się praca z Photonem, w której dzieci mogły samodzielnie zaprogramować jego przejazd po macie edukacyjnej i rozwiązywać z nim różne zadania. Na grupę Wiewiórek również czekało wiele zakodowanych wyzwań m.in. kodowanie na macie z wykorzystaniem obrazków, symboli oraz kubeczków, samodzielne tworzenie gier planszowych, ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem maty i piktogramów, tworzenie układu choreograficznego przy pomocy kodu. Najwięcej emocji wywołał jednak Escape room – pokój zagadek, z którego by się wydostać dzieci musiały rozwiązać szereg łamigówek i rozszyfrować potrzebne kody. Natomiast Misie wykorzystywały kubeczki nie tylko do kodowania na macie, ale także do wznoszenia wież według instrukcji i kodu, do gry w kółko i krzyżyk oraz sudoku. Miały okazję stworzyć własną matę, szukać drogi do celu oraz brać udział w zabawach z robotem Photonem.

Podsumowując każdy dzień był przepełniony różnymi atrakcyjnymi aktywnościami, które dały dzieciom możliwość nabycia nowych umiejętności i wzbogaciły ich wiedzę. Wiele inspiracji do zajęć pochodziło ze scenariuszy programu „Uczymy Dzieci Programować”. Przedszkolaki przekonały się, jak wiele kodów funkcjonuje w naszym życiu i w jaki sposób można ciekawie je wykorzystać świetnie się przy tym bawiąc. Niewątpliwie był to wyśmienity początek przedszkolnych przygód z kodowaniem.

CODE WEEK- TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 19.10.2020, 01:14