"PAMIĘTAJ ŚWIAT NALEŻY DO CIEBIE..." - ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA U SÓWEK

Utworzono dnia 26.06.2019

„PAMIĘTAJ ŚWIAT NALEŻY DO CIEBIE!”

Ale to już było i nie wróci więcej…słowa piosenki, idealnie obrazują fakt, iż Absolwenci z grupy Sówek, uroczyście pożegnali się z przedszkolem. Były łzy wzruszenia, cudowne emocje oraz wspomnienia spędzonych razem chwil.

A wszystko zaczęło się tak…Dawno, dawno temu mała Sowa przyleciała do przedszkola, aby poznawać przepiękny świat, później stała się dojrzałym starszakiem i wędrowała przez krainę literek i liczb. Ciekawostki, eksperymenty, tańce, wycieczki, przedstawienia, występy, spotkania, to wszystko pomagało Jej osiągnąć tak wiele. Aż pewnego słonecznego dnia, dokładnie 18.06.2019 roku, o godzinie 9.30 w przedszkolu słychać było dźwięki eleganckiego Poloneza, które to świadczyły o tym, że Ta jeszcze niedawno mała Sówka kończy, jakże ważny i niezapomniany czas przedszkolnej drogi.

I tak oto Sowy w pięknych biretach tanecznym krokiem rozpoczęły, tak ważną w ich życiu uroczystość. Najpierw odbyła się I część, pt. „Wspomnienia Mamy i Taty”, skierowana do Najważniejszych osób na świecie - Kochanych Rodziców. Wiersze, układy taneczne czy piosenki prezentowane przez dzieci, ukazywały ogromną miłość, szacunek i uwielbienie.  Popłynęły pierwsze łzy szczęścia i dumy. Przedszkolaki obdarowały rodziców przygotowanymi prezentami i gorącymi buziakami.  Rozpoczęła się II część przedstawienia, pt. „Pamiętaj, świat należy do Ciebie!”, czyli oficjalne zakończenie przedszkola. Sówki wierszykami wspominały czas spędzony w przedszkolu i zaprezentowały piosenki oraz różnorodne wariacje taneczne. Dziewczynki ukazały również umiejętności baletowe w piosence z filmu Vaiana- Skarb Oceanu, a chłopaki zaskakujący taniec do utworu Michaela Jacksona. Emocjonującym momentem był wspólny śpiew piosenki Szkoła, czeka na nas szkoła oraz taniec z rodzicami wywołujący ogromne wzruszenie u zaproszonych gości. Następnie nadszedł czas gratulacji i podziękowań. Sowy doceniając starania, zaangażowanie i wszelką pomoc, podziękowały Pani Dyrektor, pracownikom przedszkola oraz rodzicom. Za ciężką pracę dzieci otrzymały dyplomy oraz albumy ze zdjęciami i niespodziankę od wychowawcy. Rodzice Sówek, również podziękowali Pani Dyrektor oraz wszystkim pracownikom przedszkola. Wzruszeniom nie było końca, gdy dzieci zaprezentowały niespodziankę dedykowaną dla Pani Magdy. Na zakończenie wspólnego, słodkiego poczęstunku i rodzinnych emocji odbyła się prezentacja filmu, pt. „Nasz przedszkolny świat!”, który ukazał czar edukacyjnych wspomnień naszych przedszkolaków.

Szczęśliwej drogi już czas…,

dlatego też życzymy naszym zdolnym Absolwentom POWODZENIA.

I pamiętajcie ŚWIAT NALEŻY DO WAS!

Będę za Wami tęsknić

Magdalena Wojtczak