Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Utworzono dnia 20.11.2019

20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Postanowiliśmy uczcić Dzień Praw Dziecka włączając się do akcji świętowania wspólnie z UNICEF.

Przygotowywaliśmy się już dużo wcześniej podejmując różne działania. Przedszkolaki na zajęciach poznawały tematykę i zagadnienia Konwencji. Dowiedziały się, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. Te trudne zagadnienia przybliżano przy pomocy prezentacji multimedialnych, a także omawiania konkretnych praw w odniesieniu do codziennych sytuacji, scenek dramowych, rozwiązywania zagadek. Dzieci uczyły się również piosenki "Prawa dziecka". Odbył się też quiz wiedzy na temat praw dziecka, gdzie po realizacji omawianych treści, dzieci wykazały się zdobytą wiedzą. Zorganizowano również konkurs plastyczny pod hasłem "Dzieci Świata", który cieszył się dużym zainteresowaniem. Można było podziwiać przepiękne i interesujące prace.

Podsumowaniem wszystkich aktywności był "Marsz Praw Dziecka" ulicami naszej miejscowości. Z piosenką na ustach, przy dźwiękach gitary, z transparentem, na którym widniało tegoroczne hasło przewodnie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka - "Dla każdego dziecka - dzieciństwo", przypominaliśmy że każde dziecko ma równe prawa i zasługuje na szczęśliwe dzieciństwo. Nie zapomnieliśmy też o kolorze niebieskim, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Utworzono dnia 20.11.2019, 21:00