Informacja nt. wznowienia funkcjonowania przedszkola

Utworzono dnia 30.04.2020

W poniedziałek, 4 maja odbędzie się narada organu prowadzącego Przedszkole Publiczne w Czarnej Wodzie z jego dyrektorem w sprawie ustalenia kalendarza powrotu do zajęć.

Wg. wstępnego planu, do dnia 17 maja 2020 r. placówka nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczych w formie stacjonarnej, czyli na terenie przedszkola. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, od 18 maja przedszkole zostanie otwarte dla tych dzieci, których rodzice zdecydują o wznowieniu przez nie procesu wychowawczo-edukacyjnego. Z dniem 24 maja, kończy się możliwość otrzymywania dodatkowych zasiłków opiekuńczych i odtąd planowany jest powrót przedszkola do pełnego funkcjonowania.

O wyniku narady poinformujemy niezwłocznie po jej zakończeniu.

Przypomnienia dla rodziców w kwestii przygotowania dziecka do pobytu w przedszkolu:

Rodzicu,

• Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia.
  • Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.
  • Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
  • Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu
    oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  • Wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
  • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą
    z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
  • Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się
    przez obserwację dobrego przykładu.