DZIEŃ DYNI ORAZ WIZYTA GOŚCIA W RAMACH AKCJI CPCD

Utworzono dnia 16.11.2018

W czwartek 15 listopada w naszym przedszkolu zrobiło się pomarańczowo, a to za sprawą obchodzonego Dnia Dyni. W korytarzu można było dostrzec duży plakat z informacją o tym „Dlaczego powinniśmy jeść dynię” oraz pomarańczowe prace plastyczne. Tematyka zajęć we wszystkich grupach dotyczyła właśnie jej. Dzieci dowiedziały się jakie ma wartości odżywcze, poznały jej rodzaje, uczestniczyły w zabawach matematycznych  oraz dyniowych zawodach, a także różnych zabawach z jej wykorzystaniem. Miały okazję zobaczyć ogromną dynię, z której tego dnia była przyrządzona na obiad zupa. Po zajęciach odwiedziła nas p. Ela, która przez wiele lat pracowała w naszym przedszkolu. Przeczytała w ramach akcji CPCD młodszym dzieciom „Wiersz o dyni” autorstwa J. Drajerczak, natomiast starszym „Franklin i wielka dynia” S. Jenings. Następnie zaprezentowała się w roli eksperta – kucharki, opowiedziała o zawodzie, który wykonywała i odpowiadała na pytania dzieci. Dodatkową atrakcją było odgadywanie zawartości „magicznego worka”, który zawierał różne przedmioty z kuchni lub warzywa i owoce. Na zakończenie spotkania p.Ela przygotowała słodką niespodziankę, a przedszkolaki wręczyły jej podziękowanie za wizytę. Odwiedziny zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.

DZIEŃ DYNI ORAZ SPOTKANIE W RAMACH AKCJI CPCD

Utworzono dnia 16.11.2018, 11:58