BAL KARNAWAŁOWY 2021!

Utworzono dnia 01.03.2021

W lutym każda grupa tanecznym krokiem kończyła karnawał. Najmłodsze przedszkolaki – Motylki podczas swojego balu, dzięki kreatywności rodziców, prezentowały wspaniałe stroje. Zawitała biedronka i czarny kot, na straży stał Batman, kowboj, policjant i strazak Sam, a swoją urodą onieśmielały księżniczki. Motylki rozpoczeły zabawę tańcem z balonami, a następnie zmierzyły sie zadaniami, które zostały w nich ukryte. Dzieci wspólnie układały puzzle, odszukiwały różnice w strojach balowych, a na koniec otrzymały karnawałowe maski. Zabawie towarzyszyło mnóstwo śmiechu i radości. W grupie Sówek odbył się bal karnawałowy pt. SUPER MARIO. Każdy przedszkolak prezentował na wybiegu kreatywne stroje. Były księżniczki Peach, postaci Super Maria i Luige oraz różne niesamowicie przygotowane przebrania. Bal rozpoczął się zabawą taneczną, o przepysznej nazwie czekolada. Następnie przedszkolaki odwzorowywały taniec połamaniec, wyginam śmiało ciało oraz minionki. Dzieci miały również za zadanie ułożyć puzzle Super Mario, co udało się bardzo szybko. Odbyły się również tańce par z kolorowymi balonami. Wiele emocji przyniosły konkursy z liną, m.in. przeciągania oraz tańczące wygibasy. Tego dnia nasza sala zmieniła się w krainę karnawałowych szaleństw. W grupie Smerfów było bardzo wesoło i kolorowo, a dzieci świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Nie zabrakło konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły i dopingowały siebie nawzajem. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy. W grupie starszaków – Misiów po powitalnym okrzyku „Hip, hip hura” wszyscy zaprezentowali swoje stroje. Następnie tańczyli w parach, uczestniczyli w zabawie „Lambado” oraz konkursach: par obwiązanych serpentyną, tańczących krzeseł oraz konkursie z balonami. Zabawę zakończyły tańcem wyciszającym. Druga grupa starszaków – Wiewiórek również rozpoczęła bal prezentacją strojów, po czym przystąpiła do zabawy ruchowej na rozgrzewkę. Z ogromnym zaangażowaniem i mnóstwem energii przedszkolaki naśladowały choreografię i tworzyły własne układy do różnych przebojów muzycznych. W ramach przerywników brały udział w konkursach z piłeczkami, balonami i liną. Na zakończenie odgadywały z jakich bajek pochodzą usłyszane piosenki oraz rozpoznawały bohaterów na podstawie oczu. Zadowolenie można było dostrzec na twarzy każdego uczestnika balu. Wszystkie grupy kończyły zabawę smacznym poczęstunkiem, który szybko uzupełnił zużytą energię. Bale karnawałowe były świetną okazją do zintegrowania grup w tej jakże bajkowej atmosferze i niewątpliwie pozostawiły mnóstwo niesamowitych wrażeń.

BAL KARNAWAŁOWY 2021!

Utworzono dnia 01.03.2021, 14:44