Co nowego u nas słychać

 • logo projektu.png

  Artysta malarz Pedro - odwiedza "Pszczółki"

  Dnia 18 marca „Pszczółki” poznały kolejny zawód, malarza-artystę i zaznajomiły się ze specyfiką malarstwa. Z tego względu odwiedził ich wyjątkowy gość, artysta malarz PEDRO. Zaprezentował dzieciom swój warsztat pracy. Przyniósł ze sobą sztalugę i wiele ciekawych rzeczy związanych z jego zawodem m.in. różnego rodzaju farby: akrylowe, akwarelowe, tempery, plakatowe, a nawet olejne, pędzle czy szkice.

 • Rekrutacja do przedszkola

  Od 12 marca do 09 kwietnia 2015r. trwa nabór dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny 2015/16.

 • logo projektu.png

  "Pszczółki" poznają prehistoryczne dinozaury

  "Pszczółki” uczestniczyły w cyklu zajęć o prehistorycznym świecie dinozaurów. Dzieci współtworzyły wystawę gadów oraz gazetkę tematyczną. Kolejną formą przybliżania świata z czasów dinozaurów było stworzenie przez nich własnych książeczek dotyczących różnych gatunków.

 • SAM_3378.JPG

  Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu

  Powitanie wiosny to wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu Marzanny oraz kwiatów z kolorowej bibuły dla Pani Wiosny. W piątek, 20 marca prawie wszyscy: dzieci i pracownicy przyszli do przedszkola ubrani w kolorach wiosny.

 • SAM_3298.JPG

  Wizyta pani Irenki

  W miniony wtorek odwiedziła nasze przedszkole pani Irena Gostomska, która dołączyła do grona osób czytających przedszkolakom w ramach akcji CPCD.

 • 1.JPG

  WIZYTA BABCI I DZIADKA FRANUSIA W GRUPIE "PSZCZÓŁEK"

  "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

  Wisława Szymborska

  Marcowe spotkanie z książką w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM umiliła nam wizyta babci i dziadka Franusia z grupy Pszczółek. Państwo Łangowscy odwiedzili nas, aby zaprezentowaćulubione bajki ze swojego dzieciństwa.

 • SAM_3272.JPG

  Pimpuś Sadełko w Krainie Witaminek

  13 marca nasze przedszkole odwiedzili artyści ze Studia „Magik” w Białymstoku, którzy przedstawili dzieciom opowieść o Pimpusiu Sadełko.

 • logo projektu.png

  Przedłużenie projektu "Ola i Krzyś to przedszkolacy od dziś"

  „Ola i Krzyś to przedszkolacy od dziś” to projekt realizowany od 2013 roku przez Przedszkole Publiczne w Czarnej Wodzie, w ramach konkursu 02/POKL 9.1.1/2012, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

 • IMG_0063[1].jpg

  Babcie Kuby i Dawida czytają bajki „Motylkom” i „Zajączkom”

  Czytanie bajek dzieciom zaspakaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych. W ramach akcji„Cała Polska Czyta Dzieciom”organizowanej w naszym przedszkolu od kilku lat,

 • SAM_3231.JPG

  Wizyta "Motylków" w Bibliotece Miejskiej

  We wtorek 10.03. 2015r. Miejską BibliotekęPubliczną odwiedziły dzieci z grupy „Motylków”. W trakcie wizyty młodzi czytelnicy mieli okazję poznać Bibliotekę oraz zasady jej funkcjonowania i korzystania ze zbiorów.

 • SAM_3090.JPG

  Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

  29 stycznia po raz trzeci odbył się Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu naszych przedszkolaków. Wśród przybyłych, gościliśmy ks. Adama Lamkiewicza, p. Joannę Gwizdała - dyrektora Miejskiej Biblioteki oraz przedstawicieli Rady Rodziców Przedszkola. Nasi mali wykonawcy w towarzystwie rodziców, rodzeństwa, dziadków... pięknie śpiewali znane polskie kolędy, ale też i mniej znane pastorałki, przy niezawodnym akompaniamencie p. Marka Szwocha.

 • DSC07883.JPG

  Bal karnawałowy

  W środę 28 stycznia w przedszkolu odbył się bal przebierańców, na który dzieci przybyły w pięknych i barwnych strojach. Tego dnia przedszkolaki wraz z Aladynem i Jasmine wyruszyli w podróż „Latającym dywanem na karnawał w Rio”.

 • SAM_3041.JPG

  Świętujemy z Babciami i Dziadkami

  23 stycznia był wyjątkowy dla Biedronek, gdyż tego dnia do przedszkola przybyli bardzo ważni goście a mianowicie babcie i dziadkowie, aby wspólnie obchodzić ich święto. Z tej okazji wnukowie przygotowali program artystyczny pod hasłem „Powróćmy do tamtych dni…”.

 • logo projektu.png

  „POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT...”

  22 stycznia „Pszczółki”zaprosiły do Przedszkola swoje babcie i dziadków na uroczystość przygotowanąspecjalnie dla nich. Mali artyści uroczo zaprezentowali program artystyczny, składający się z wierszyków, śpiewu i tańców.

 • SAM_2986.JPG

  Dzień Babci i Dziadka

  W dniu 21 stycznia 2015r.w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.

 • SAM_2966.JPG

  Spotkanie czytelnicze

  13 stycznia 2015r. podczas spotkania czytelniczego, w ramach akcji CPCD, p. Elżbieta Zabrocka, przedstawicielka Klubu Emerytów, wprowadziła dzieci w bajkowy świat literacki.

 • logo projektu.png

  MAGIA ŚWIĄT U „PSZCZÓŁEK”

  Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w ciągu roku. Na te dni czekamy z utęsknieniem, starannie się przygotowujemy, by w końcu zasiąśćprzy świątecznym stole i cieszyć się obecnością bliskich. Tego roku „Pszczółki”wykonały wiele zadań, aby w pełnić poczuć atmosferę zbliżającej sięWigilii.

 • SAM_2919.JPG

  Wigilia w naszym przedszkolu.

  W poniedziałek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia.

 • SAM_2894.JPG

  Wspólne kolędowanie

  18 grudnia 2014 przybyli do nas uczniowie klasy II b Publicznego Gimnazjum w Czarnej Wodzie wraz z ks. wikarym Adamem Lamkiewiczem.

 • ch4.jpg

  Choinka dla zwierząt

  Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Pszczółki, Biedronki i Żabki postanowiły zrobić niespodziankę zwierzętom. W tym celu wybrały się do lasu, by tam przygotować dla nich choinkę.

 • IMG_0050[1].jpg

  „ Droga do Betlejem”- jasełka w grupie „ Motylków”

  W dniu 18.12.2014r. dzieci z grupy „ Motylków”wystawiły jasełka dla Rodziców i zaproszonych przez nie gości.

 • IMG_0002.JPG

  Święta się zbliżają, „Motylki” ciasteczka wypiekają.

  Poniedziałkowe przedpołudnie dzieci z grupy "Motylków" spędziły bardzo pracowicie, ponieważ postanowiliśmy upiec ciasteczka na spotkanie jasełkowe z Rodzicami.

 • Swiateczna paka.jpg

  Zakończenie akcji „Świąteczna paka dla psiaka i kociaka”

  W tym roku ponownie postanowiliśmy zorganizować zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku.

 • SAM_2853.JPG

  Kiermasz Bożonarodzeniowy

  W związku z nadchodzącymi świętami 12 grudnia w godzinach popołudniowych w naszym przedszkolu odbył się kiermasz Bożonarodzeniowy.

 • SAM_2797.JPG

  „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”

  9 grudnia odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie dla dzieci pt.: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe” ufundowane przez Radę Rodziców w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego„Premiera” z Białegostoku.

 • SAM_2750.JPG

  Mikołaj i jego Elfy w naszym przedszkolu

  5 grudnia 2014 nasze przedszkole gościło w swoich murach niecodzienną osobę. To Św. Mikołaj wraz z Elfami zawitał do naszych przedszkolaków, które przybyły ubrane z tej okazji w mikołajowe czapki.

 • IMG_7311.jpg

  Przygotowania do kiermaszu 2014

  We wtorek 2 grudnia w naszym przedszkolu odbyło sięspotkanie, podczas którego dzieci wraz z rodzicami przygotowywały ozdoby i stroiki na kiermasz świąteczny.

 • SAM_2640.JPG

  Wizyta górnika w naszym przedszkolu.

  W piątek 28 listopada 2014r. w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne wydarzenie. Tego dnia, w galowym stroju, na spotkanie z dziećmi przybył górnik p. Stefański.

 • SAM_2568.JPG

  Konkurs Recytatorski "Mój przyjaciel Miś"

  W dniu 25.11.2014 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków pod hasłem „Mój przyjaciel Miś”.

 • IMG_0036.JPG

  Kotek i świnka morska z wizytą u „ Motylków”

  Podczas realizacji tematu „Domowe zwierzęta” mogliśmy gościć w naszej sali kotkę pani Mai Rekowskiej - Szulc i świnkę morską Oliwii Prabuckiej.

 • IMG_7087.jpg

  Obchody Światowego Dnia Życzliwości

  19 listopada w naszym przedszkolu odbyły sięobchody Światowego Dnia Życzliwości.

 • IMG_7023.jpg

  Wyjazd do Starogardu na przedstawienie "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak"

  18 listopada wszystkie grupy starszaków wyruszyły autokarem do Starogardu Gdańskiego na przedstawienie p.t.: „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”.

 • IMG_0012.JPG

  Kolorowe śniadanie u „Motylków”

  Dzieci z grupy „Motylków” samodzielnie przygotowały sobie pyszne śniadanie.

 • IMG_4679.JPG

  Cała Polska Czyta Dzieciom - wizyta gimnazjalistów ZSP Czarna Woda

  10 listopada w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Gimnazjum Publicznego w Czarnej Wodzie.

 • SAM_2442.JPG

  „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"- WIZYTA PAŃ Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ZSP W CZARNEJ WODZIE

  31 października swoją obecnością zaszczyciły przedszkolaków Panie Alicja Kuchta i Janina Hallman z Biblioteki Szkolnej ZSP w Czarnej Wodzie.

 • SAM_2392.JPG

  Pasowanie na przedszkolaka

  Dnia 17 października 2014r. odbyła się w przedszkolu uroczystość pasowania na przedszkolaka.

 • SAM_2227 (Copy).JPG

  Bajka o Smoku Cudaczku Wyśmiewaczku i Marysi Okropnisi

  W czwartek 16 października 2014r. do naszego przedszkola zawitał Smok Cudaczek Wyśmiewaczek i Marysia Okropnisia.

 • logo projektu.png

  Wycieczka "Pszczółek" do Cisa

  Dnia 03.10.2014r. grupa „Pszczółek’’ wyruszyła na kolejną wycieczkę do urokliwej i malowniczej miejscowości Cis

 • SAM_2123.JPG

  „DZIEŃ KOKTAJLI W GRUPIE ,,MOTYLKÓW’’

  Dzieci z grupy „Motylków” wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa.

 • IMG_0044.JPG

  Wizyta policjantów w przedszkolu

  Bardzo miłym i ważnym wydarzeniem dla wszystkich przedszkolaków była wizyta policjantów: p. Adama Kowalczyka i p. Macieja Deji.

 • SAM_1316.JPG

  Piknik "Barwy jesieni"

  26 września 2014 roku w godzinach popołudniowych na placu przy naszym przedszkolu zrobiło się gwarnie, wesoło i niezwykle kolorowo.

 • 1.jpg

  Sprzątanie Świata - Turysto! Szanuj środowisko!

  19 września nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w akcji „Sprzątania świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”.

 • logo projektu.png

  Wycieczka "Pszczółek" do ZOO

  Oliwskie ZOO jest jedną z najważniejszych gdańskich atrakcji. Co roku przyciąga rzesze zwiedzających, dlatego kolejną przygodą naszych „Pszczółek” była wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku.

 • SAM_1287.JPG

  Gotowi… do startu… START!

  Skończyły się wakacje. W poniedziałek 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015.